Yazlık

0
947

Konumu

Yazlık Mahallesi, kuzey doğusu Dip Mahalle, kuzeybatısı Yukarı Yaylacık, gü­neydoğusu Karakoyunlu, güneybatısı Sarıaliç Mahalleleri ile çevrilidir. İlçeye uzaklığı orta­lama 6 km kadardır.

yazlık

Tarihi Coğrafyasının Alt Yapısı

Yazlık Mahallesi’nin tarihi, Sarıalıç Mahallesi’nin tarihi ile iç içedir. Yakın za­mana kadar şimdiki Sarıaliç Mahallesi’ne bağlı bir yerleşim yeriydi. Sarıalıç Mahallesi’nde nüfusun hızla artması ve tek muhtarlıkla yönetilmesinin zor olması nedeniyle köyün Yazlık Mıntıkası, 15.06.1989 tarihinde Yazlık Mahallesi adıyla ayrılarak Korgan ilçesinin müstakil dokuzuncu merkez mahallesi olur.

Kaynak: Mustafa BOLGİ
Korgan Tarihi Coğrafyasının Altyapısı
“Korgan Tarihi Coğrafyası” ve mahalleler hakkında detaylı tarihi bilgilerin yanında yaşayan sülalelerle ilgili, kapsamlı geniş bilgiler içeren “Korgan Tarihi Coğrafyası” Kitabını almanızı öneririz.
Kitabı Satın Almak İçin

Mustafa BOLGİ {0539 412 11 80}

FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNU (1)
Kanun Numarası : 5846
Kabul Tarihi : 5/12/1951
Resmî Gazete : 13.12.1951 / 7981
Bu yazı, Yazar Mustafa BOLGİ’den İzin alınarak yayınlanmıştır. İnternet sitemiz www.korganhaber.com kaynak gösterilerek yazının yayını yapılamaz. Yukarıda belirtilen kanun dışındaki eylemi gerçekleştiren, Yazar ve Yayın evinin uygulayacağı maddi ve hukuki yükümlülükleri peşinen kabul etmiş bulunur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz