Milli Piyango Biletinde Perşembe Yaylası Olacak

0
1756

Ordu’nun Aybastı ilçesinde bulunan 1500 metre rakımlı Perşembe Yaylası ve menderesleri, Milli Piyango’nun 19 Ocak 2017 tarihli çekilişinde tanıtılacak. Turizm kenti olma yolunda hızla ilerleyen Ordu’nun etkin bir şekilde tanıtılması için her fırsatı değerlendirdiklerini ifade eden Vali İrfan Balkanlıoğlu; “Dünyada eşine az rastlanır bir görselliğe sahip Perşembe Yaylası’nın ve mendereslerin bulunduğu fotoğrafın, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü ile yaptığımız girişimler sonrasında biletin üzerinde yer almasını sağladığımız için mutluyum” dedi.

Vali Balkanlıoğlu;”Milli Piyango İdaresi ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde, Milli Piyango’nun 19 Ocak 2017 tarihli çekilişi için satışa sunulacak biletlerde, Aybastı ilçemizdeki Perşembe Yaylası ve mendereslerin bulunduğu fotoğrafın yer almasını sağladık. Milyonlarca basımı ve satışı yapılması beklenen Milli Piyango bileti ile Ordu’nun sadece Perşembe Yaylası değil, tüm doğası ve havası çok sayıdaki insanın dikkatini çekecek ve beğenisini kazanacaktır” açıklamasında bulundu.

Ordu’nun tüm güzellikleri ile adeta Karadeniz’in incisi olduğuna dikkat çeken Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ordu’nun tanıtım eksikliği nedeni ile turizmden yeterli karşılığını alamadığına dikkat çekti. Vali Balkanlıoğlu; “Bunca güzellikleri bünyesinde barındıran, bozulmamış doğası, yaylaları, yemyeşil ormanları, vadileri, ırmakları ve şelaleleri ile Karadeniz Bölgesi’nde güzellik namına ne varsa hepsini ve daha fazlasını barındıran Ordu şehrimiz, maalesef turizmde hak ettiği payı alamamıştı. Bu nedenle biz, her fırsatı değerlendirerek Ordu’yu tanıtmanın gayreti içerisinde olduk. Daha önce, Milli Piyangonun 19 Ocak 2015 tarihli çekilişinde Çiseli (Karaoluk) Şelalesi’nin resmini koydurmuştuk. Bu sefer de Türkiye’de ve dünyada tek 40 km çapında olan, içerisinde ırmağın zik zak çizerek gittiği yani mendereslerin yer aldığı, göz alabildiğine yeşil ve serin Perşembe Yaylası’nı tanıtmayı uygun bulduk. 19 Ocak 2017 tarihinde çekilecek olan milli piyango biletlerinin üzerinde Perşembe Yaylamızın bu eşsiz manzarası yer alacak. Milli piyango biletleri sayesinde Ordu’yu ve güzelliklerini biraz daha tanıtmış olacağız” şeklinde konuştu.

Vali Balkanlıoğlu, kendilerine böyle bir imkanı tanıyan Milli Piyango İdaresi Genel Müdürü’ne ve ekibine, emeği geçen herkese teşekkür etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz