Korganlı Demokrasi Şehidini Binlerce Kişi Uğurladı

0
1485

Ankara’daki saldırıda hayatını kaybeden Emrah Sapa’nın cenazesi Korgan Merkez Camii’nde öğle namazının ardından kılınan cenaze namazının ardından Saraaliç Mahallesi’ndeki aile kabristanlığında toprağa verildi.

Emrah Sapa’nın cenazesine AK Parti Ordu MilletvekiliOktay Çanak, Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz, AK Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenaze namazı öncesi acılı anne Feride Sapa basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “O anlar savaşı yaşadık, bizim askerimiz bizleri vurdu. Oğlumu kaybettim” dedi.

korgan haber şehit
Demokrasi şehidinin eşi Ayşe Sapa ise,“Telefon açtılar bize hastaneye acil gelin diye. İlk olarak bana eşimin trafik kazası yaptığını söylediler. Durumun iyi olduğunu söylediler. Sonra öğrendim ki eşim hayatını kaybetmiş” diye konuştu.

“Vatanımız sağ olsun” diyen baba İsmail Sapa da, “Oğlumun trafik kazası yaptığını ilk söylediler bana. Sonra vefat ettiğimi söylediler çok üzgünüm. En son işten eve gelmiş ve arkadaşı ile dışarı çıkıyor. Daha sonra olaylarda oğlumun arkadaşı ayaklarından vurulurken oğlumda vücuduna gelen kurşun sonucu hayatını kaybetmiş” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz