4 Mevsim Ordu II. Ulusal Fotoğraf Yarışması Sergilenen Eserler

0
2503

Fotoğraf sanatı aracılığıyla Ordu ilinin doğal güzellikleri ve kültürel öğelerini belgeleyerek tanınırlığını artırmak, kente ait bir görsel bellek oluşturmak amacıyla Ordu Büyükşehir Belediyesi, ORBEL A.Ş. ve OFSAD tarafından düzenlenen 4 Mevsim Ordu II. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nın sonuçları belli oldu.

Yarışmaya 451 sanatçının 1.530 fotoğrafla katıldığını söyleyen Başkan Enver Yılmaz, birincinin İlhan Türkmen olduğunu açıkladı.

YARIŞMAYA 451 KİŞİ 1.530 FOTOĞRAFLA KATILDI

Ordu Büyükşehir Belediyesi, ORBEL A.Ş. ve Ordu Fotoğraf Sanatçıları Derneği (OFSAD) tarafından düzenlenen 4 Mevsim Ordu II. Ulusal Fotoğraf Yarışması sonuçlandı. Başkan Yılmaz, 14 Şubat- 31 Aralık 2016 tarihleri arasında başvuruları alınan fotoğraf yarışmasına 451 kişinin 1.530 eserle katıldığını söyleyerek, “13 Ocak’ta jüri tarafından yapılan oylama sonucuna göre 1. 2. ve 3. olan fotoğrafların yanı sıra ilkbahar, yaz, sonbahar ve kış aylarıyla ilgili jüri özel ödülleriyle birlikte 7 adet fotoğraf ödüle layık görülürken, 52 fotoğraf ise sergilenmeye değer görüldü” dedi.

DERECEYE GİREN FOTOĞRAFLAR SANAT GALERİSİNDE SERGİLENECEK

Dereceye giren fotoğrafların 17 Şubat – 12 Mart 2017 tarihleri arasında Ordu Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi’nde sergileneceğini belirten Başkan Enver Yılmaz, ödül almaya hak kazanan yarışmacılara ödüllerinin sergi açılışında takdim edileceğini ifade etti.

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ata Yakup Kaptan, Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Servet Güngör, Ordu Büyükşehir Belediyesi Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü Nurullah Yaldız, OFSAD Yönetim Kurulu Başkanı Sertaç Özmutlu, ORBEL A.Ş. İdari İşler Sorumlusu Mehmet Koray Kılıç ve TFSF Temsilcisi Ender Ozan Albayrak’ın jüri üyesi olduğu yarışmada dereceye girenlerin isimleri, katıldıkları il ve ödülleri ise şu şekilde:

Jüri Özel Ödülü (İlkbahar) Volkan Sezgin (Ordu) 1. 000 TL

Jüri Özel Ödülü (Sonbahar) Mehmetcan Düzgün (Samsun) 1.000 TL

Jüri Özel Ödülü (Yaz) Gökhan Kırca (Ordu) 1.000 TL

Jüri Özel Ödülü (Kış) Mustafa Ağırtaş (Ordu) 1.000 TL

3. Mustafa Güral (Samsun) 2.000 TL

2. Erhan Deveci (Ordu) 3.000 TL

1. İlhan Türkmen (Ordu) 5.000 TL

Sergilenmeye değer görülen 52 fotoğrafın sahiplerinin her birine 100 TL ödül verilecek…

Haberin Videosu
Haberin Diğer Fotoğrafları

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz